НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Українці-легіонери. Великобританія. Шевченко серед аристократів ###

Daily mail в жовтні 2009 року оприлюднило десятку найгірших форвардів, які коли-небудь виступали за англійські команди. Опинилися там і два українці: Сергій Ребров і Андрій Шевченко. Про Реброва ми вже розповідали в одному з попередніх матеріалів. Цього разу більш детально розглянемо англійський етап кар'єри Андрія Шевченка та проаналізуємо, невже справді все так критично.

Вже навесні 2006 року було відомо, що новий сезон, який стартує невдовзі після Чемпіонату Світу в Німеччині, капітан збірної України і легенда (не побоюся цього слова) "Мілану" Андрій Шевченко розпочне в лондонському "Челсі". Російський мільярдер Роман Абрамович не пожалів 46 мільйонів євро, щоб викупити контракт українця.

Багато хто засуджував рішення форварда, але сам він заявив, що так буде краще для його родини.

Сезон 2006/2007

В першому ж своєму матчі за "Челсі" Шева забиває у ворота "Ліверпуля" в матчі за Суперкубок Англії, але аристократи той матч програли.

В АПЛ Шевченко забив вже у другому турі у ворота "Мідлсбро", та "аристократи" примудрилися пропустити двічі в останні 10 хвилин, в результаті чого "Челсі" зазнав поразки. В подальшому статистика Андрія була не такою вражаючою, але тут є одне пояснення – Жозе Моуріньо. Хоча, звісно, це особисто моя точка зору, яку я зараз поясню.

Всі ми знаємо, що "Особливий" має своє бачення футболу. Ось він і відрядив Шевченка грати на фланг, хоча Шева ніколи не мав такого досвіду, адже він чистий центрфорвард.

Українці-легіонери. Великобританія. Шевченко серед

В "Челсі" роль центрфорварда була відведена Дрогба, але це й не дивно - івуарієць потужніший за Шеву, відповідно, більше підходить для британського футболу. Але ж всі хотіли від Шевченка голів. А як інакше, адже володар Золотого м'яча 2004 року - відомий на весь світ голеадор, а тут "гольова засуха". Багато ходило тоді розмов про те, що Шевченко просто непотрібний Моуріньо і що він виходить в основі лише по бажанню Амбрамовича.

Отож до початку грудня, а вже на той час пройшло 15 турів в АПЛ, Шева забив всього три голи. З початку грудня і до кінця січня Андрій лише двічі вийшов в основі (і то його міняли в середині другого тайму), зазвичай йому португалець виділяв всього 20-25 хвилин наприкінці матчу. В лютому українець повернувся до основи, але з того часу і до завершення чемпіонату провів лише 8 матчів, в яких забив лише одного разу.

Отже всього за перший сезон в АПЛ Шевченко зіграв в 30 матчах і забив чотири голи. Так, бомбардирський показник не вражає, але пам'ятаємо, що українець не грав на своїй рідній позиції. Проте Андрій став другим асистентом команди (після Лампарда), маючи в активі сім гольових передач (з них чотири на Дрогба).

В Лізі Чемпіонів "Челсі" зупинилися за крок від фіналу. Їх зупинив "Ліверпуль", завдавши розгромної поразки 4:1 (Шева в тому матчі не грав).

У тому розіграші Андрій прийняв участь у 10 матчах ЛЧ і забив тричі. На його рахунку важливі голи на виїзді "Порту" (врятував команду від поразки) та "Валенсії".

Все ж таки Шевченко здобув два трофеї у першому англійському сезоні. У Кубку Англійської Ліги, завдяки його голам, "аристократи" здолали у матчі-відповіді "Уікомб" (перший поєдинок завершився з нічийним результатом), а у фіналі був подоланий "Арсенал" завдяки дублю Дрогба, при чому наш герой був замінений вже в овертаймі.

До Кубку ліги був доданий Кубок Англії. У фіналі "Челсі" перемогли "Манчестер Юнайтед". Шевченко у тому розіграшу Кубку тричі вражав ворота суперників.

Отож, якщо підсумовувати сезон в цілому, то Шевченко провів за "Челсі" 51 гру, в яких забив 14 м'ячів та віддав 10 гольових передач. По забитим голам він зайняв третє місце в команді після Дрогба і Лампарда.

Сезон 2007/2008

Початок сезону Шевченко пропустив, він вперше вийшов на поле лише в шостому турі. То був його передостанній матч під керівництвом Моуріньо, а останнім став домашній матч проти "Русенборга" в Лізі Чемпіонів, тоді Шева врятував команду від поразки, зрівнявши рахунок. Саме після тієї нічиєї, яку в Англії сприйняли як ганьбу для "аристократів", команду залишив Моуріньо. Говорили про те, що в у нього з Абрамовичем був конфлікт, але всі ми знаємо сеу Жозе – він без цього просто не може. "Реал" тому підтвердження.

Сам Шевченко потім говорив, що в нього були нормальні відносини з португальцем, але їхні погляди на гру та позицію Шевченка на полі дуже різнилися. Ну що б там не казав Андрій, а лакмусовим папірцем тих відносин можна вважати їх з Моуріньо зустріч на матчі групового етапу Ліги Чемпіонів у Києві, куди завітав португалець уже з "Інтером". Тоді склалося таке враження, що якби не було телекамер, то вони просто пройшли б повз, ніби не помітивши один одного.

На зміну "Особливому" прийшов Авраам Грант, для якого Шева спочатку був не більше, ніж форвард найближчого резерву, який отримує практику в Кубкових матчах.

Та Андрій грав і довів, що гідний основи. Однак, коли вже здавалося, що справи почали налагоджуватися, він зазнав важкої травми, яка вплине на всю його подальшу кар'єру. В матчі 19-го туру (26 грудня 2007) проти "Астон Вілли" був просто бенефіс Андрія, він забив два рази, ще й віддав гольову на Алекса, але за 10 хвилин до завершення матчу відчув різкий біль у ікроножному м'язі. Пізніше виявиться, що зажатий нерв у спині, який пов'-язаний з цим м'язом. Попереду були дві операції і два місяці поза грою.

Всього у 2008 році в АПЛ Шева після травми прийняв участь у шести матчах, а часу провів на полі загальною протяжність 80 хвилин.

Якщо брати середньостатистичні цифри, то другий сезон у АПЛ пройшов для Шевченка краще (ну якщо можна так говорити, пам'ятаючи про важку травму). Він зіграв у 17 матчах, але якщо брати по ігровому часу, то провів на полі лише трохи більше восьми повних матчів. При цьому забив п'ять голів та віддав одну гольову передачу.

У Лізі Чемпіонів до травми Шевченко зіграв (крім вже згаданого матчу з "Русенборгом") лише 70 хвилин у трьох матчах. А після травми всього дві хвилини в матчі-відповіді у півфіналі проти "Ліверпуля", вийшовши на поле на 119 хвилині зустрічі. Драматичний фінал проти "МЮ" Шева спостерігав з лави запасних.

У англійських Кубках на "Челсі" також чекали невдачі. У фіналі Кубку Ліги "аристократи" поступилися "Тоттенхему" (Шева пропускав через травму). На початкових стадіях форвард допоміг своїми голами вибити з розіграшу "Лестер" і "Ліверпуль".

Похід за Кубком Англії завершився ганебною поразкою від "Барнслі" у чвертьфіналі. Шевченко у тому розіграші відіграв лише 15 хвилин з "Хаддерсфілдом" (перший після травми матч за "Челсі").

Всього за сезон Шевченко провів у футболці "Челсі" 25 матчів, в яких забив 8 голів.

Сезон 2008/2009 Шевченко провів у оренді в "Мілані". Повернувшись до Лондона, Андрій, мабуть, мав надію, що Карло Анчелотті довірить йому місце у складі, адже італієць добре знав, на що здатен Шевченко, адже не один сезон вони провели разом у "Мілані".

Та Анчелотті дав зіграти Шевченку лише п'ять хвилин у матчі проти "Сандерленда" у другому турі. Саме цей матч став останнім для українця у складі "Челсі" і вже через декілька тижнів Шевченко одягне "біло-синю" футболку "Динамо" і буде радувати вболівальників своєю грою. А як могло бути інакше? Відбулося повернення живої легенди.

P.S. Якщо коротко про англійський етап кар'-єри, то перший сезон в Шеви не вийшов через спецефічне бачення ігрової позиції для українця Моуріньо, а на другий як і на всю подальшу кар'єру вплинула важка травма.

Ну і на завершення - 10 кращих голів Шевченка за "Челсі", без сумніву, одного з найкращих форвардів світу.